SIKÇA SORULAN SORULAR promaxadmin Ekim 30, 2023
Mama Geçişlerini Kademeli Olarak Yapmalısınız.Bir Hafta Boyunca Eski Mama ile Yeni Mamayı Karıştırıp Her Geçen Gün Eski Mama Azaltılıp Yeni Mama Arttırılarak Verilmesi Sorunsuz Bir Geçiş Sağlayacaktır.

Fazla proteinin köpeklerde alerjiye neden olduğu söylemi tamamen yalandır ve hiçbir gerçekliği yoktur. Köpeğiniz mamanın içeriğinde bulunan ürünlerden, takviyelerden ya da protein çeşitlerinden dolayı mamaya alerjik reaksiyon gösterir. Dolayısıyla düşük proteine sahip bir mamada da içeriğinde alerjiye sebep olacağı bir ürün varsa yine aynı alerji durumu gözlenir. Örneğin tavuklu bir mamaya alerjisi olduğunu sandığınız bir köpeğin aslında o mamada ki glüten protein grubuna alerjisi olduğu görülebilir. Tavuklu mamaya alerjisi olduğu sanılan bir köpeğin farklı bir tavuklu mama ile beslendiğinde alerjik reaksiyonlar görünmediği de gözlenmiştir. Bu yüzden neye alerjisi olduğunu veterinerlerde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalarla bulmalısınız..

Köpeklerimiz için hepimiz en iyisini isteriz ve onları en kaliteli kuru mamalarla beslemek isteriz. Ancak burada çok yapılan bir hataya malesef ki çoğumuz düşmekteyiz. En pahalı kuru mamayı en kalitelisi zannederiz. Evcil dostlarımız tekdüze beslenmesi olmadığından dolayı onlarca çeşit kuru mama bulunmaktadır. Kuru mamaların ise belirli bir fiyatı olmaması, her firmanın farklı satış stratejisi uygulaması, mamalara konan ek 3. şahıs kişilerin fazladan kârı, mamaların vergilendirmesi gibi şeyler pek çok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Yaptığımız en büyük yanlış ise mamaları fiyatlarına göre konumlandırmak. Unutmamamız gereken nokta mamanın kalitesini fiyatı değil içeriği belirlemektedir. Piyasada fiyatı pahalı olup da zararlı ve gereksiz içeriklerle dolu pek çok mama bulunmaktadır.
Beslenme ürünlerimizin her biri için besleme talimatları sağlanmıştır ve günde beslenecek miktar belirtilmiştir. Önerilen miktarı günde iki veya üç öğüne bölmeyi öneriyoruz. Evcil hayvanınızın öğünlerini ölçerken doğru ölçüm almak için ölçek veya mutfak tartısı (gram) kullanmanızı öneririz.
Kalori miktarı bir üründen diğerine değişir, çünkü her biri belirli bir yaşam aşaması ve yaşam biçimi için tasarlanmıştır. Mamalarımızın her birinin kalori içeriği, birbirinden farklıdır.